Романюта Л.М.

Керівник

Клубу

«Сузір`я»

Стаття

«Приазовська правда», № 43, 27 жовтня, 2016

«Зліт юнацького натхнення»

Шкликова Н.М.

Викладач української мови

та

літератури

Літературний салон

Учительський журнал онлайн, грудень, 2016

Літературний салон «Любов – це те, що буде вічно…» (до 160 – річчя від дня народження І.Я.Франка)

Іванова В.І.

Майстер виробничого навчання

Методична розробка уроку

Учительський журнал онлайн, грудень, 2016

Тема уроку: «Засвоєння початкових навиків ґрунтування поверхонь за допомогою ручних інструментів».

Стадник В.А.

Майстер виробничого навчання

Година спілкування

Учительський журнал онлайн, грудень, 2016

Тема: «Заняття спортом – шлях до участі в Олімпійських іграх».

Щирова М.М.

Викладач

історії

та правознавства

Урок пам’яті

«Майстерня вчителя» № 2, 30 січня 2017

«Крила свободи» (до Дня Гідності та Свободи)

Арутюнов Е.Р.

Майстер виробничого навчання

Методична розробка уроку

«Майстерня вчителя» № 2, 30 січня 2017

Тема уроку: «Клепання»

Стадник В.А.

Майстер виробничого навчання

Методична розробка уроку

Майстерня вчителя № 2,

30 січня 2017

Тема уроку: №4.2 Мурування цегляних стовпчиків під лаги підлоги.

Отрощенко Ю.В.

Викладач

хімії

та

біології

Методична розробка уроку

«Майстерня вчителя» № 2, 30 січня 2017

Тема уроку: «Карбонатна кислота. Солі карбонатної кислоти. Принцип дії вогнегасника. Якісна реакція на карбонат-іон»

Батрак Н.М.

Соціальний педагог

Відкритий виховний захід

«Майстерня вчителя» № 2, 30 січня 2017

Тема: «Знати сьогодні, щоб жити завтра» до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ СНІД.

Шкликова Н.М.

Викладач української

Мови

та

літератури

Лірична драма

«Майстерня вчителя» № 2, 30 січня 2017

Тема: «Чого являєшся мені... » до 160 – річчя від дня народження Івана Франка

Пермякова І.О.

Викладачі іноземної

мови

Методична розробка уроку

Урок – форум «Відкритий урок»

«Mein Studium an der Fachschule».

Романюта Л.М.

Викладач зарубіжної літератури

Методична розробка уроку

Зарубіжна література в школі 2017

Тема: Твоє життя – твій вибір (урок позакласного читання з зарубіжної літератури за новелою Еріка Емманюеля Шмітта «Концерт «Пам’яті янгола»).

Маслов І.Г.

Пирогова Ю.В.

Директор ВПУ

№17,

методист училища

Стаття

«Професійно-технічна освіта», № 12, грудень, 2016

«Профтехосвіта – це індустрія, яка спрямована у майбутнє. Минуле, сьогодення і майбутнє Вищого професійного училища № 17»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вся виховна робота в училищі спрямована на виховання підростаючого покоління, а саме:
    виховання на засадах патріотизму, національної гордості, поваги до історичного минулого українського народу та загальнолюдських цінностей;
    виховання поваги до Конституції України, законів України, державної символіки;
    підвищення престижу військової служби, ставлення до солдата як до захисника Вітчизни, героя;
    сприяння набуттю робітничою молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, спроможності дотримуватися законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
    розвиток творчих здібностей, підтримку обдарованої молоді.
З метою виконання поставлених виховних завдань систематично організовуються й проводяться відкриті заходи, свята, години спілкування, зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, ветеранами Другої світової війни, воїнами бойових дій в АТО на Сході України тощо.
Соціально-психологічною службою здійснюється постійний соціальний супровід категорійних учнів, учнів «групи ризику», важковихованих, просвітницька та консультаційна робота з батьками щодо вирішення питань у вихованні дітей, надання їм практичних порад. Спільно з представниками соціальних служб міста та району, лікарем-наркологом проводяться тренінги та лекції щодо орієнтації на здоровий спосіб життя учнів.
Гурткова робота в нашому училищі спрямована на задоволення потреб учнів, розкриття талантів, здібностей, підвищення та зміцнення їхнього здоров’я.
Працює 7 гуртків художньої самодіяльності (вокальний, театральний, вокально-інструментальний, драматичний, танцювальний та інші), для занять спортом (футбольна, баскетбольна, настільний теніс, волейбольний, стрілецький тир) – тому в училищі проходить багато спортивних змагань. Є у нас і результати: в обласній спартакіаді серед команд ПТНЗ у 3 зоні з волейболу юнаки посіли І місце і дівчата І місце. З баскетболу юнаки І місце, а дівчата – ІІ місце. Кращих спортсменів нагородили грамотами, пирогами та матеріальним заохоченням. Також за підсумками І семестру 2016-2017 навчального року були нагороджені кращі групи.
Серед груп на основі базової загальної середньої освіти:
    І місце – гр. № 12 (класний керівник Сезько С.О., майстер в/н Бондарчук О.В.);
    ІІ місце – гр. № 22 (класний керівник Романюта Л.М., майстер в/н Бондаренко В.І.);
    ІІІ місце – гр. № 25 (класний керівник Пермякова І.О., майстер в/н Бітюков М.В.);
Серед груп на основі повної загальної середньої освіти:
    І місце – гр. № 1 (класний керівник Коновалов С.Г., майстер в/н Федько В.О.);
    ІІ місце - гр. № 202 (майстер в/н Юрченко М.А.);
    ІІІ місце – гр. № 51 (куратор Кольцов М.М.).
За перші місця премія видана в розмірі 3000 грн.; за 2-е місце – 2000 грн., за 3-е місце – 1000 грн.
Також в кінці року були нагороджені командири груп, і найактивніші учні за успіхи у навчанні, спорті та громадському житті. На загальну суму 47230 грн.
В зональних змаганнях обласної Спартакіади серед ПТНЗ з волейболу наші команди юнаків та дівчат посіли перші місця, з баскетболу – команда юнаків зайняла І місце, а команда дівчат – ІІ місце. 
Педагогічний колектив приділяє велику увагу патріотичному вихованню нашої молоді.
Важливим чинником поглиблення виховання молоді в дусі патріотизму, національної свідомості, людяності, толерантності є волонтерський загін «Промінь», який протягом 2015-2016 навчального року став ініціатором добрих справ та акцій, серед них:
1. Акція «День доброти та милосердя»

12 вересня в нашому училищі пройшла акція під назвою "День доброти та милосердя", організаторами заходу виступили: районний відділ культури, управління соціального захисту населення Генічеської РДА, міська рада, ШЕВ, ГО «Патріот». Кожен бажаючий передав для дітей - інвалідів, які перебувають в інтернатах Херсонської області, іграшки, книги, солодощі, одяг. Спільними зусиллями учні - волонтери зібрали солодощі, яблука, шкільні приналежності, набори для творчості. 
2. Акція до Міжнародного дня людей похилого віку "Крокуємо з турботою"
23 вересня напередодні  Міжнародного дня людей похилого віку волонтерами нашого училища спільно з Генічеським територіальним центром соціального обслуговування пройшла акція під назвою "Крокуємо з турботою". В рамках цієї акції волонтери нашого училища учні групи № 25  Озеров Богдан, Волобуєв Олександр, Абільзатов Февзі, Ткаченко Сергій надали волонтерську допомогу Кушнарьовій Олені Іванівні в наведенні порядку на присадибній ділянці.  Цей день – привід нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, заклик дарувати їм своє тепло й увагу, наповнювати їхнє життя турботою та любов’ю.
3. Акція "Допомога військовослужбовцям АТО"
Протягом вересня - жовтня місяця в нашому училищі тривав збір коштів для надання допомоги військовослужбовцям зони АТО. На зібрані кошти були придбані спідня білизна та засоби особистої гігієни. Учні, які мешкають у гуртожитку написали вітальні листи до Дня Захисника України, які також були передані в громадську організацію "Волонтер" для доправлення бійцям. Наші учні-волонтери ( група № 202) надали допомогу у вирізуванні емблем для військовослужбовців.
4. Воїни АТО - волонтерам
18 жовтня наші учні волонтери отримали сухпайки від воїнів АТО, для яких протягом вересня - жовтня збирали кошти для придбання засобів особистої гігієни, медичних препаратів, спідньої білизни. Дітям було дуже цікаво дізнатися, як харчуються наші військові та з чого складаються сухпайки. Дякуємо за надану можливість!
5. Акція "З рук в руки"
Протягом вересня - жовтня місяців в нашому училищі волонтерським загоном "Промінь" було оголошено акцію під назвою "З рук в руки". Метою благодійної акції стало збір теплих речей, взуття, дитячих речей для дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, а також сімей, що опинилися в складних життєвих умовах. Зібрані речі були передані у благодійну організацію Червоний хрест. 
6. Благодійна акція "Подаруй дитині життя"
Акція тривала протягом жовтня місяця 2016 року. Цього разу волонтери збирали кошти на лікування дитини нашої учениці групи № 32 Сєгєєвої Вікторії, якій терміново потрібна коштовна операція серця.
Впродовж місяця небайдужі учні та педагогічний колектив зробили благодійні внески.  Спільними силами нам вдалося зібрати тисячу триста дев'ятнадцять гривень. Кошти були передані на банківську картку Вікторії.
7. Акція "Подаруй дитині частинку свого серця"
19 грудня волонтерами нашого училища була проведена акція  "Подаруй дитині частинку свого серця" для дітей-сиріт. Діти отримали справжнє задоволення від солодких подарунків та святкового привітання від волонтерів.
8. Акція "Серце до серця" 
29 березня 2017 року завершилася VІІ Акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця", яка тривала протягом місяця. Цього разу збирали кошти для дітей хворих на цукровий діабет. Спільними зусиллями волонтерами нашого училища було зібрано 593 гривні.
9. Волонтерська допомога одиноким та одинокопроживаючим ветеранам Другої світової війни та громадянам похилого віку
4 та 12 квітня волонтери нашого училища, учениця групи № 2 Вікторія Гаврилова та майстер виробничого навчання Юрченко Марія Анатоліївна надали перукарські послуги одинокопроживаючим громадянам похилого віку Стадник Марії Миколаївні та Політун Євдокії Григорівні.
Також учні групи № 35 надали допомогу у наведенні порядку одиноко проживаючим престарілим людям.
10. Акція «Чистий четвер».
13 квітня 2017 року в нашому училищі напередодні Великодня була проведена акція чистий четвер, в Афганському парку були проведені роботи з благоустрою території. Учні прибирали сміття, обрізали кустарними, обкопували дерева, наводили лад на дитячому майданчику. По закінченню роботи на учнів чекало частування.

Адміністрація училища контролює та аналізує весь навчально-виховний процес, використовуючи різні види й методи управління, а також у цей економічно складний для всіх нас час і види господарювання.
За зимовий період опалення у нас працювало нормально, з цієї причини не було зривів занять.
Ми вчасно пройшли тендерні процедури і освоїли ті кошти, які нам були виділені на тверде паливо.
Також ставимо собі за мету щороку робити капітальні ремонти одного кабінету, майстерні.
У минулому семестрі, ми зробили реконструкцію майстерні перукарів, зроблено індивідуальне опалення слюсарної майстерні, ремонт кабінету креслення, кабінету англійської мови з виготовленням нової меблів.
В цьому році (у ІІ семестрі) ми розпочали ремонт 4 поверху навчального корпусу та  двох кабінетів: історії України й електротехніки, які будуть оздоблені новими інноваційними будівельними матеріалами.
Протягом 2016-2017 навчального року 157 слухачів отримали додаткову професію на вечірній формі навчання за професіями «Водій автотранспортних засобів (категорія «В»)», «Електрогазозварник», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій». Хоча на вечірньому навчанні послуга платна, адміністрація завжди йде назустріч по зменшенню оплати малозабезпеченим, а також учням, які беруть активну участь у громадському, спортивному житті училища.

Фінансова звітність, за період 2016-2017 років надійшло на рахунок спецфонду 590857 грн.:
•    кошти від надання послуг майстернями – 35622 грн.;
•    доходи від виробничої практики – 262966 грн.;
•    надходження від проживання в гуртожитку – 112897 грн.;
•    ремонтно-будівельні роботи:
    КО «Енергія» – 10000 грн.;
    ТОВ «І.Куліка» - 4690 грн.;
    «Орльонок» - 7460 грн.;
    ПП «Стрюков» - 4050 грн.;
    Районний відділ освіти – 5303 грн.;
    ПТУ-27 – 489 грн.;
    Приватні особи – 15077 грн.
•    курсова підготовка – 122,0 тис. грн.;
•    надходження благодійних внесків у вигляді грошових коштів грантів та дарунків – 675722 грн.;
Було виконано поточних ремонтів:
•    в майстернях на суму 12881 грн.;
•    в гуртожитках № 1, № 2 на 21126 грн.;
•    суспільно-побутовий корпус на 6463 грн.;
•    в навчальному корпусі – 19562 грн.;
•    актова зала – 1675 грн.;
•    їдальні – 15445 грн.;
•    котельні – 4168 грн.;
•    дах їдальні – 36325 грн.;
•    загородження – 5996 грн.;
•    електрообладнання та електросистем – 1566 грн.;
•    водопроводу, каналізації – 4223 грн.;

В травні поточного року планується завершення поточних ремонтів 4 поверху навчального корпусу, кабінетів № 41, 46 та туалету на І поверсі на загальну суму 32 тис. грн.
Придбано за рахунок коштів спеціального фонду з 01.04.2016 року:
•    Пральна машина Bosch на суму – 6968 грн.;
•    Обладнання в навчальні кабінети – 1348,98 грн.;
•    Прилади до комп’ютерної техніки (роутери, клавіатура, мишки) – 198 грн.;
•    Інструмент для навчальних майстерень – 322 грн.;
•    Господарчі матеріали – 45068,56 грн.;
•    Будівельні матеріали – 52476,3 грн.;
•    Канцтовари, папір – 17096,1 грн.;
•    Миючі засоби – 7390 грн.
•    Підручники, довідники для бібліотечного фонду – 700;
•    журнали, періодичні видання – 9926 грн.;
•    медикаменти та перев’язочні матеріали – 13511 грн.;
•    продукти харчування для їдальні – 127223 грн.
Всього по спеціальним коштам придбано матеріалів – 282227,94 грн.

Придбано за рахунок благодійних коштів та надійшло в якості подарунків, благодійних внесків з 01.04.2016 року:
•    Телевізор (2 шт.) на суму – 16527 грн.;
•    Комп҆ютер ARTLINE – 9500,5 грн.;
•    Тамбур (двері) – 36200 грн.;
•    Кутова шліфувальна машина (2 шт.) – 1950 грн.;
•    Спортивний інвентар – 6410 грн.;
•    Ноутбук – 5950 грн.;
•    Прилади до комп’ютерної техніки (роутери, клавіатура, мишки) – 480,4 грн.;
•    Принтер (4 шт.) на загальну суму 9614 грн.;
•    Акустика – 469 грн.;
•    Приставка до телевізора – 1130 грн.;
•    Занавіски, оббивка – 4555 грн.;
•    Спецодяг – 3164 грн.;
•    Вироби майстерні – 8913,72 грн.;
•    Запчастини для учбового транспорту, акумулятори, шини – 44473 грн.;
•    Інструмент для навчальних майстерень – 6919,11 грн.;
•    Решітка колосникова для твердопаливних котлів НИИСТУ-5 – 23100 грн.;
•    Господарчі матеріали – 19864,83 грн.;
•    Обладнання в їдальню – 1000 грн.;
•    Канцтовари, папір – 9492,65 грн.;
•    Будівельні матеріали – 43817,48 грн.;
•    Прожектор – 2720 грн.;
•    Бензин, дизпаливо, автомасло – 170945,82 грн.;
•    Підручники, довідники для бібліотечного фонду – 4668 грн.;
•    журнали та періодичні видання – 12784 грн.;
•    медикаменти – 2142 грн.;
•    продукти харчування – 302587 грн.;Всього за рахунок благодійних коштів та надійшло в якості подарунків, благодійних внесків – 595453,36грн.
Здійснено:
•    оплата послуг зв’язку – 9144 грн.;
•    послуг з реклами, оголошень – 3000 грн.;
•    послуг з доступу до ЄДЕБО – 2289,77 грн.;
•    послуги по заправці картриджів та поточному ремонту обладнання – 6324 грн.;
•    страхування автотранспорту – 8721 грн.;
•    технічний огляд манометрів – 3254 грн.;
•    членські внески до ВАПП – 400 грн.;
•    послуги з програмного забезпечення та технічної підтримки – 4587 грн.;
•    послуги з робіт по електричному вимірюванню – 6360 грн.;
•    навчання (курси підвищення кваліфікації) – 17330 грн.;
•    послуги з вибору ТПВ –12800 грн.;
•    відрядження – 43062 грн.;
•    комунальні послуги: водопостачання та водовідведення –7824 грн.;
•    послуги з електропостачання – 537290 грн.;
•    виплати податків – 30121 грн.;
Всього витрачено на послуги та податки – 692506 грн.
Хочу подякувати всьому колективу за плідну працю, розуміння, толерантність та взаємодопомогу.

Директор ВПУ № 17                   Маслов І.Г.